Reedel, 7. juunil 2019, kell 17 toimub JUHAN MUKSi näituseVue de la fenêtre” avamine.

 

 

 

 

 

 

 

***

Riiklikul pühal, 9. juunil on Kondase Keskus suletud!

***

2019. aasta alguses on Kondase Keskus 1.-15. jaanuarini suletud! Ootame kõiki alates 16. jaanuarist!

ILUSAID PÜHI ja PARIMAD SOOVID UUEKS AASTAKS!

Kondase Keskus on 2018. aasta lõpus avatud järgmiselt:

23. detsembril kuni kell 14

27.-30. detsembril tavalistel kellaaegadel 10-17

 

 

 

 

 

 

 

kollaaž 2018. aastal Kondase Keskuses toimunud näitustest.

 

****

Kondase Keskus on reedel, 22. juunil avatud kell 17-ni.

23. ja 24. juunil oleme suletud!

Ilusaid Pühi!

***

Eesti autsaderkunst Kondase Keskuses!

Alates 12. juunist kuni 22. juulini 2018.

 

Näitusel “Kogutud maailmad” on väljas üle kahesaja kunstiteose enam kui viiekümnelt psüühilise erivajadusega autorilt Eestis.

***

Kondase Keskus on 23. veebruaril avatud kuni 14.00. Järgmistel päevadel, 24. ja 25. veebruaril oleme suletud.

Kaunist Vabariigi sünnipäeva!!!

Arnold Laugus “Balti kett”

 

***

Kondase Keskuses on kuni 28. veebruarini 2018 võimalik vaadata Ain Toimi disaininäitust. Unikaalsed esemed, perfektne teostus ja maitsekas lõpptulemus. Olete oodatud vaatama!

***

 

Kondase Keskus on Viljandi Pärimusmuusika festivali ajal avatud 27. juulil kell 11-19, 28. juulil kell 11-24, 29. juulil 11-24 ja 30. juulil 11-19. Ajutiste näituste väljapanekus on Kikka Nyréni maalid, kontseptuaalne kunst Hinnatud ja hüljatud ja Steve Vanoni maalid ja valik tema autsaiderkunsti kollektsioonist. Kondase Keskuse hoovis ja verandal on avatud mõnus kohvik Dorti ja lilli.

 

***

Kondase keskuse näitus tutvustab Põhja-California kunstniku STEVE VANONI loomingut ning valikut tema kollektsiooni kuuluvatest autsaiderkunsti teostest. Näitusel on väljas maalid, mille Steve on loonud viimastel aastatel Tallinnas elades ja töötades, ning rahvusvaheliselt tunnustatud autsaiderite Anne Grgichi, Mose Tolliveri ja William Thomas Thomsoni looming.

Näituse avamine ja kunstnikuga kohtumine toimub reedel, 28. juulil kell 18:30


Näitus jääb avatuks kuni 23. augustini 2017. aastal.

The Kondas Center presents an exhibition of artworks by Northern California Artist

STEVE VANONI and a selection of Outsider artworks from his collection. The exhibition will feature paintings created by Steve during his tenure in Tallinn over the last few years
and artworks created by Internationally celebrated Outsiders Anne Grgich, Mose Tolliver and William Thomas Thompson.
A public reception for the artist will be held at 18.30 on Friday, 28th of July

The exhibition will run until August 23, 2017.

***

4. juulil, kell 17 koguneb taas Paul Kondase nimeline Lugemisklubi. Seekord on arutluse all Knut Hamsuni raamat “Rohtunud radadel. Olete oodatud osalema!

 

lugemisklubi2

 

 

 

 

 

 

 

 

***

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kikka Nyréni näitus „Paradiis” jääb avatuks kuni 3. septembrini 2017.

Kikka Nyrén on Soome kaasaegne naivist, kes avab Kondase Keskuse maalidest ja keraamikast koosneva suurejoonelise isikunäituse. Soome rahvakunsti uue laine, kaasaegse Soome naivismi esindajat Kikka Nyréni võib pidada üheks sealseks produktiivsemaks multitalendiks. Tema loodud maailmades valitseb tsirkuselaadne meeleolu, kus tegelased on paigutatud džunglisse või loodusmaastiku taustale.

 

***

Kondase Keskus on 23. ja 24. juunil suletud! Kohtumiseni pühapäeval, 25. juunil.

Kondas Art Museum is closed on 23-24 June!

***

KONDASE KESKUS ON MUUSEUMIÖÖL AVATUD KUNI KELL 23.00

OLETE OODATUD!

***

Muuseumiöö päeval, 20. mail toimub Kondase Keskuses Poola päev 

Idee algataja ja läbiviija on Viljandis vabatahtlikuna töötanud Karpaatiast pärit poolakas Jakub Zygmunt. 

Sündmused algavad Kondase Keskuses kell 15.00 Poola-teemalise viktoriiniga. Seejärel tutvustab Jakub Zygmunt lühidalt Poolat ja juhatab sisse filmi “Minu Nikifor”. Film räägib kuulsast, Krynicast pärit Poola naivistist Nikiforist (1895-1968). 

moj_nikifor_plakat

Alates kell 18 juhendab Jakub Zygmunt, kuidas mängida lihtsaid Poola rahvusmänge. Kuna käesoleva aasta Muuseumiöö teema on “Öös on mänge!”, siis on lisaks võimalik Alar Tuule näituse juures kokku panna puslesid ja Piret Mildebergi väljapaneku juures valmistada hampelmanni.  

Õhtu lõpeb Poola toitude tutvustamisega.

On 20 May, the day of the Museum Night, the Polish Day is held in the Kondas Centre. 

The idea was initiated and carried out by Jakub Zygmunt, a Pole who comes from the Carpathian region and has worked in Viljandi as a volunteer. 

The events of the day start in the Kondas Centre at 15.00 with a quiz about Poland. After that, Jakub Zygmunt gives a brief talk about Poland and introduces the film “My Nikifor”, which is about the well-known Polish naive artist Nikifor (1895-1968) from Krynica. 

At 18.00 Jakub Zygmunt teaches everyone to play traditional Polish folk games. As the theme of this year’s Museum Night is “Games in the Night”, our visitors can also play jigsaw puzzles at Alar Tuul’s exhibition and make a jumping jack at Piret Mildeberg’s exhibition.  

The evening ends with a presentation and tasting of Polish dishes. moj-nikifor-photo

 

 

***

20. mail on Kondase Keskuses Poola päeva ja õhtul Muuseumiöö.

 

Kondase Poola Päev (1)

 

***

17. mail 2017, kell 17.05 avatakse Kondase Keskuses PIRET MILDEBERGI juubelinäitus “Ammuuuseum”, mis on pühendatud inimkonda juba 7000 aastat toitnud imelistele lehmadele. Eksponeeritud on osa Pret Mildebergi lehma-teemalisest kogust.

 

maasik (2)

 

***

8. mail, kell 16.30 avaneb Kondases ka teine väljapanek – ALAR TUULE maalinäitus “Mull…”

 

alar

 

***

8. mail 2017, kell 17 avame Kondase Keskuses kaks uut näitust: Soome tunnustatud maalija Maaria Märkälä ekspressiivse maalinäituse “Hello Sunshine – Antidote to Melancholy” ja Alar Tuule maalinäituse “Mull…”

 

FB pilt

 

***

1. mail on Kondase Keskus suletud!

Alates 2. maist kuni 1. septembrini on Kondase Keskus avatud kõikidel päevadel nädalas kell 11-18.

***

Paul Kondase nim. Lugemisklubi alustab 11. mail, algusega kell 17. Arutluse all on Norra kirjaniku Karl Ove Knausgaardi raamat “Minu võitlus” I ja II osa. Külas on luuletaja Veronika Kivisilla.

 

lugemisklubi

 

***

Jaanuarist kuni märtsi lõpuni oleme avatud kolmapäevast kuni laupäevani 10-17. Olete oodatud!

***

Kaunist Aastavahetust ja kohtumiseni Uuel Aastal!

kondase_keskus_aruanne2016

 

***

 

ilukysija__a3_cmyk_curv.cdr

 

VALDUR MIKITA / ROBERT JÜRJENDAL / KAIDO KIRIKMÄE “ILUKÜSIJA”

Kirjanik-semiootik Valdur Mikita, kitarrist-helilooja Robert Jürjendali ja ambient-muusik Kaido Kirikmäe ühine sõna ja heli-albumi “Iluküsija” esitluskontsert.

Teisipäeval, 20.12.2016 Kondase Keskuses algusega kell 17.00.

Sissepääs muuseumipiletiga (2€ või 1€).

http://kultuur.err.ee/v/muusika/e550412a-797c-457d-9784-3fb413b76e2e/erree-video-mikita-kirikmae-ja-jurjendal-esitlesid-albumit

***

Head huvilised, ootame teid taas osa võtma Kondase Keskuse vestlussarjast „Ääremärkused”.
Käesoleval aastal, 2016 toimub veel kaks suurepärast loengut, mille käigus toimub vestlusring.

Neljapäeval, 1. detsembril kell 17.00 on Kondase Keskuses vestlussarjal “Ääremärkused” külas BIRGIT NICOLAU COSTA. Ta räägib teemal “Autism ja loovus”, milles võtab vaatluse alla autismispektri häired ning loomingulisuse avaldumise, illustreerides vestlust praktiliste näidetega.
Birgit Nicolau Costa töötab Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis õpetajana ja käsitleb enamasti eripedagoogika valdkonna teemasid. Ta omab pikka töökogemust autismiga inimestega ja see temaatika on talle väga südamelähedane.

 

aprilgriffin_hand-drawnmandelbotfactor

 

Laupäeval, 10. detsembril kell 12.00 on Kondase keskuses vestlussarjal “Ääremärkused” külas MARGIT KULDSAAR. Ta räägib teemal “Ennustamine kui visuaalne akt. Tarokaartidega ennustamine ehk sajandeid püsinud pseudoteadus”.
Margit Kuldsaar on tarokaartide õpetaja ja raamatute “Taro praktik” ja “Suur arkaan” autor. Ta on 24 aasta jooksul andnud tarokaartide konsultatsioone, mis on tema igapäevane põhitöö.

 

1-the-magus-book-of-thoth

 

“Ääremärkused” on vestlussari, kus kõnelejateks on inimesed, kes ühel või muul viisil puutuvad kokku enese (või kellegi teise) positsioneerimisega kultuuri äärealal. Kondase Keskuse profiilist tulenevalt huvitavad meid eriti visuaalkultuuri marginaalsed nähtused, ent samavõrd põnev on jälgida enesekindla perifeeria arenemist kogu kultuuriruumis.

 

***

Kolmapäeval, 16. novembril, kell 17.00 avatakse Kondase Keskuses MARGUS MEINARTI maalide näitus “Kondamine”.  Margus Meinart on tundlik maalijanatuur, kelle intuitiivselt sündinud värvile allutatud väljapanekus leidub Viljandi vaateid, portreid, abstrakte ja lilli.

 

img_6027

 

***

muru_veebMuuseumitund “Leiud”

Kondase keskus avas 17. septembril kogu maja hõlmava Viljandis elava Ameerika kultuuriajaloolase ja kolletsionääri R. Paul Firnhaberi kogude näituse. Väljas on seitse erinevat teemat – „Daumier´ kultuurist”, „Näod”, „Tekstiilid”, „Väikesed esemed”, „Ikoonid”, „Surmatants” ning „Lemmikud”. Näituste eesmärgiks pole anda täiuslikku teemaülevaadet, pigem püütakse ühe inimese vaatenurga kaudu õpetada vaatajaid asju avastama, hoidma ja väärtustama. 

Näitusega seoses kutsume teid koos õpilastega osalema muuseumitundides. Tund sobib alates keskmisest koolieast kuni täiskasvanuteni. Palume muuseumitunnis osalejal  kodust kaasa võtta mõni enda jaoks oluline väike ese. Vaatame näitusi, uurime kaasavõetud esemeid ning koostame neile legendi. 

Tunni kestvus 30 minutit – 1 tund olenevalt grupi suurusest.                                                                                     

Muuseumitunni hind õpilasele (õpetajale tasuta): 1€                               

Registreerida saab telefonidel 43 33 968 muuseumi lahtioleku aegadel  K – P 10 -17 või muuseumipedagoogi tel. 5159 387.

 

***

Viljandis elava ameeriklase Paul Firnhaberi kogude põhjal valminud näitus “Leiud” on Kondase Keskuses avatud kuni 13. novembrini 2016.

Igal laupäeval, algusega kell 12 toimub loeng väljapanekute teemadel. Oma kogusid tutvustab Paul Firnhaber.

24. septembril toimub loeng “Leiud ja kogumine” / “Findings and Collecting”

1. oktoobril “Väikesed asjad” / “Little things”

8. oktoobril “Ikoonid” / “Icons”

15. oktoobril “Näod” / “Faces”

22. oktoobril “Surmatants” / “The Dance of Death”

29. oktoobril “Daumier kultuurist” / “Daumier on Culture”

5. novembril “Tekstiilid” / “Textiles”

12. novembril “Lemmikud” / “Favorites”

pauli_kogudega_raam

 

 

***

EARTH'S CHILDREN frame 02

XXX Pärnu Filmifestivali filmid sel nädalal (21. juuli – 23. juuli 2016) Kondase keskuses ja Heimtalis. Näitamisele tulevad festivali parim kunstifilm “Lendamise kunst”, parim dokk põlisrahvaste elust “Viis elu”, parim lühifilm “Kaamelimees Goran”, parim audiovisuaalne portree “K2. Taevast puudutades”, parim muusikafilm “Koletis” ja parim lastefilm “Sügav vesi”.

21.07.2016 kell 16.00 – lastefilmid
IGATSUS
Autor Sanna Liljander
Soome, 2015, 5′
Filmitud Soomes
Soome tudengifilmi autor küsib oma lühifilmiga: „Mida teha siis, kui su parim sõber sind hülgab?“ Ja vastab samas: „Püüan unustada, et ta on läinud“.

TSIRKUS DEBERE BERHAN
Autor Lukas Berger,
Portugal, Saksamaa, Austria, 2015 11′
Filmitud Etioopias
Etioopia tsirkusekompanii maailmatuur algab kõrbe ja põllumaastiku piirilt, et minna suurde ilma rändama parimate numbritega, mida saadab võluv rahvamuusika.

JÕGI
Autor Wojciech Klimala
Poola, 2016, 11′
Filmitud Poolas
Samuti kui Alice Imedemaalt, nii ka 7-aastane Nelly kondab mööda Bugi jõe kaldaid. Poola idapiiril kulgeva jõe fantastilised kaldad on tore ahvatlus väikesele tüdrukule, ent samas püstitavad küsimuse – mis ikkagi on lapse
jaoks vabadus? Vastuse annab tema 2-aastane vend Banjo

MAA LAPSED
Autor Diego Sarmiento,
Peruu, 2014, 14′
Filmitud Peruus
Peruu Amazonase ääres elab Jorge, kes nagu kõik siinsed külalapsed on kokku kasvanud troopilise loodusega. Matšeete välgub tema käes sama kiirusega kui suurtel meestel, aga banaanid on lagipeas särava päikese all küpsenutena palju magusamad kui need, mida Põhjamaade lapsed maitsta saavad. Troopikapäikese all elatakse üksteist aidates ja rahaga pole siin suurt peale hakata…

NINNOC
Autor Niki Padidar,
Holland, 2015, 19′
Filmitud Hollandis, Itaalias
Ninnoci valdavad kahesed tunded. Ta ei taha kuuluda ühtegi seltskonda ega gruppi, ent samas ei taha ka jääda üksinda. Filmilooja püüab vaadata tüdruku peas toimuvasse. Ja leiab oma kangelase tühjast koolimajast. Küsimus on
tõsiselt püsti – edasi üksinda või teistega koos?

SÜGAV VESI
Autor Tamįs Fekete
Ungari, 2015, 20′
Filmitud Ungaris
Dominik (13), kirglik noorsportlane, peab tervislikel põhjustel ujumistreeningud katkestama. Lugu poisist ja tema üksikemast, kes peavad uue olukorraga kohanema

21.07.2016 kell 18.00 – audiovisuaalne protree
K2. TAEVAST PUUDUTADES
Autor Eliza Kubarska
Poola, 2015, 72 min.
Filmitud Poolas
Audiovisuaalne mälestussammas 13-le alpinistile, kes hukkusid meie planeedi kõrguselt teist mäetippu – K2 Karakorum – vallutades 1986. aastal. Eliza Kubarska kutsus oma vanemate surmateed kordama teistegi hukkunud alpinistide lapsi. Leinateekonnast aga sündis film, mis viib mõtted hoopis tulevikku ja inimeseks olemise tähenduseni.

22.07.2016 kell 16.00 – kunstifilm
POISIKESE UNISTUS
Holland, 2015, 70 min.
Filmitud Holland, USA, Jaapan
Autorid W. Grotenhuis ja C. Forger
Mööda Hollandi mereranda kõnnib hiiglaslik valge putukas. Tema autoriks on kunstnikust leidur Theo Jansen. Mees kasutab oma loominguks vaid valgeid plastiktorusid ja purjesid. Theo konstrueeritud fantastilisi olendeid paneb astuma Põhjamere võimas tuul. Theo usub, et inimkond võib tulevikus elada vabalt ja tasuta looduses levivast energiast.

22.07.2016 kell 18.00 – audiovisuaalsed portreed
KAAMELIMEES GORAN
Autor Marcin Lesisz
POOLA, 2015, 17”
Filmitud Gruusias
Rõõmus dokk, mis esitleb lühikest lõiku professionaalse rännumehe elust. Šveitsi kodanik Goran rändab ühe-mehe mustlaslaagriga, kus seltsilisteks on koerad, kitsed ning vana kaamel. Mees plaanib taastada Siiditeed. Alates 27-ndast eluaastast on ta läbinud Mongoolia, Iraani, Türgi, Itaalia, Prantsusmaa jt maid. Marcin Lesiszi dokk kajastab Gorani peatust Gruusia mägedes. Ja avastab, et müstilist rännumeest mängides on võimalik isegi bisnessi teha!

PIANIINO
Autor Vita Maria Drygas
Poola, 2015, 48′
Filmitud Ukrainas
Dokfilm, kus peatelaseks on pianiino. Esialgu oli ta lohistatud Maidanile barrikaadi täiteks, ent peagi sai pianiinost üks paljudet vabadusvõitlejatest. Tema helid, mis kostsid üle tule, suitsu ja tulistamise, ühendasid mehi ning naisi. Pianiino osutus veel tõhusamaks relvaks kui süütepudelid.

23.07.2016 kell 16.00 – film põlisrahvast
SUUREKS SAADES
Autor Teboho Edkins
Lõuna-Aafrika, Saksamaa 2015, 63′
Filmitud Lesothos
Film põlisrahva elust Lesotho mägikülas, kus karjuslapsed peavad täisealiseks saades otsustama, kas jääda primitiivsesse ja arhailisse ellu koos oma vanematega või lennata laiali suurde maailma õnne otsima.

23.07.2016 kell 18.00 – muusikadokk

KOLETIS

Autor Antti Haase

Soome, 2014, 85 min

Filmitud Soomes, USA-s

Portreefilm Soome menuansambli Lordi peamehest Tomi Putaansuust. Juba lapsena unistas ta saada koletiseks ning see unistus sai lõplikult teoks viis aastat tagasi, kui tema ansambel Lordi võitis Eurovisiooni lauluvõistluse. Nüüd aga on mehel ja tema ansamblil näpud põhjas, sest võlad kasvavad üle pea…

*

2012-12-12 02.27.15

Laupäeval, 2. juulil kell 13.00 esineb Kondase keskuse ees metsasarveorkester – eriline defilee erilistele näitustele!

Nimelt toimub 1.-3. juulini Võrtsjärve ääres Eesti Politsei- ja Piirivalveorkestri eru-dirigendi major Arvi Miido initsiatiivil moodustatud eriskummalise muusikakollektivi MetsaSSarveD järjekordne kohtumine. Koosluses musitseerivad metsasarvemängijad erinevatest Eesti orkestritest. Sel korral on pillimeeste huvikeskmes alpisarve muusikalised imitatsioonid. Laupäeval tulevad puhkpillimängijad Viljandit väisama ja jagavad oma helisid linnarahvaga.

*

Ootame teid neljapäeval, 16. juunil kell 17.00 Raul Rajangu maalinäituse avamisele!

kutse

 

*

cmoon6 copy220. Maisons, L'auscultation, gouache surligne?e et crayon de couleur, 21x30, 2015 - copie

Laupäeval, 28. mail kell 14.00 avame tänavused olulisimad välisnäitused! Mõlema autori loominguga on Kondase keskuse külastajad juba varasemast tuttavad. John Digby, briti-ameerika kollažikunstnik näitas oma arhiivikollaaže meie juures viimati 2014. aastal. See aasta tulevad näitamisele hiina kuuluuletustest inspireeritud kollaažid. >>> Pariisi koolipapa Jean-Louis Cerisier aitas meil eelmisel kevadel korraldada Mayenne’i art brut kunsti näituse. Nüüd on väljas Cerisier enda enigmaatiline kunstilooming läbi nelja aastakümne.
/

*

Laupäeval, 14. mail toimub Viljandis ja kõikjal Eestis traditsiooniline muuseumiöö. Ootame teid! Hommikust on avatud kohvik ja kella 16.00 alates on muuseum kõigile tasuta avatud.

Kell 16.00 toimub Eia (Evald Reieri) saržinäituse avamine – kõik huvilised on oodatud!

Kell 18.00 peab Gregor Taul loengu “Muuseum lööb laineid”, milles kõneleb Eesti Rahva Muuseumi uuest peahoonest tartus Raadil.

20.00 toimub Kondase saalis Lee Tauli performance.

Juba hommikul avaneb muuseumi verandal kohvik Dorti ja Lilli. Tegemist on on Kondase keskuse verandal tegutseva õhinapõhise pop-up kohvikuga, kelle tegijad ja menüü varieerub vastavalt sündmusele ja aastaajale. Õhtul vaadatakse kohvikus ühiselt Eurovisiooni lauluvõistlust.

*

Ootame teid laupäeval näituse avamisele!

Imbi Rahumaa Kondase keskuses

*

Meeldiv õhtu

Alates maist on Kondase keskus avatud igapäevaselt 11–18. Ootame teid külastama! Fotol Heino Lillepuu maal muuseumi maalikogust.

 

*

Kolmapäeval kell 17.00 toimub Tantsunädala raames Kondase keskuses Ööülikooli loengu avalik salvestus! Bioloog Toomas Trapido kõneleb teemal “Evolutsiooni tants”.

Tantsija on elusolend – see väide kõlab iseenesest väga veidralt. Kes see muu tantsida saakski. Aga mis siis, kui kogu Maakera – Gaia – on elusolend ja tantsib juba aastamiljardeid oma tantsu? Mis siis, kui me lihtsalt oma Maakeraga võrreldes imelühikese eluea jooksul ei märka seda tantsu? Või natuke siiski – vahelduvad ju päev ja öö, aastaajad. Tantsus peab olema mingi rütm ja kui me korraks vaatame neidsamu miljardeid aastaid ühekorraga, äkki avastame sealt ka rütmid, mis lubavad väita, et Gaia tantsibki oma tantsu – evolutsioonitantsu, maailmatantsu, elutantsu.

https://www.facebook.com/events/1714040752208689/

*

Video and Film

Kondase keskusel on hea meel kutsuda teid Priit Pangsepa maalinäituse “Viljandi Priit” avamisele 20. aprillil kell 17.00.

Avamisele lilli ja rosinatega saiapärgasid mitte tuua.

*

Alates aprillist oleme avatud ka pühapäeviti! Ikka 10–17.

*

7_päeva_neljapäev (2)

Kondase keskusel on hea meel kutsuda teid laupäeval, 2. aprillil kell 16.00 Reet Talimaa ja Kai Kiudsoo-Värvi näituse “Valgus paistab läbi” avamisele.

Klaasikunstnik Kai Kiudsoo-Värv esitleb näitusel erinevaid klaasobjekte ning tekstiilikunstnik Reet Talimaa piltvaipu ja tekstiile. Mõlema autori loomingut iseloomustab süüvimine oma meelismaterjali väljendusvõimalustesse, mistõttu ei kohta me väljapanekus niivõrd tarbekunsti kui aga esteetilisi arutluskäike. Näituse pealkirjas “Valgus paistab läbi” peitub lihtne tõdemus, et üksnes valgus võimaldab meil näha loodut ja loodust. “Valgus kannab, kasvatab ja kinnitab elu nii otseses kui kaudses tähenduses. Valgus on elu aken, on inimese aken maailma. Looja lootusekiir, see on valguse süda,” leiavad õed.

*

tyri_onu_ ja_poliitik

Koolivaheaja õpitoad

Ootame lapsi, noori ja täiskasvanuid koolivaheajal 19., 20., 21., 24. ja 26. märtsil kell 10–17 õpitubadesse. Õpitubade teemadeks on: kevadpühadeks pildid, linnumajad, tibud, jänesed;

pabernukud, maasikanukud, liikuvad lohed ja kollaažitehnikas paberist pildid, maskid, vaibad.

Saab meisterdada erinevaid asju endale ja kingituseks. Õpitubades osalemine 2–5 € sisaldab juhendamist ja töömaterjale ja ajakulu. Eelregistreerimine tel. 51 59 387 (pedagoog Mare Hunt)

*

Kui äsja lõppes Kondase keskuses eriala vilistlaste korraldatud juubelinäitus, siis nüüd võtavad saali üle praegused tudengid, kes on õppejõudude ja vilistlaste abil loonud kahte ruumi hõlmava tervikliku ruumiinstallatsiooni nimega “(R)evolutsioon”. Näituse avamine toimub kolmapäeval, 9. märtsil kell 17.00 ning jääb avatuks 17. aprillini.    

*

Sel aastal möödub 25 aastat visuaaltehnoloogiate õppekava avamisest Viljandi Kultuuriakadeemias. Sellega seoses on Kondase keskusel hea meel kutsuda teid osakonna õppejõudude ja vilistlaste näitusele “Segatud meediumid”, mis juhatab sisse  juubelisündmused ning annab ülevaate sellest, millega õppekavaga seotud kunstnikud, butafoor-dekoraatorid, lavastuskorraldajad, valguskujundajad ning multimeediaspetsialistid aastate jooksul tegelenud on. Näituse avamine toimub kolmapäeval, 3. veebruaril kell 16.00. Väljapanek jääb avatuks 5. märtsini, kui siin samas avaneb eriala praeguste tudengite näitus.

*

Sel laupäeval, 29. jaanuaril kell 13.00 Kaido Rätsepa postkaartidest, maalidest ja kristliku Hea Sõnumi Vennaskonna kroonikatest koosnev näitus “Elu ja ülirohkesti”. Ootame teid näituse avamisele, kus esineb ka punkorkester!

*

Kondase keskus annab teada, et kuni 23. jaanuarini on meil avatud Ukraina kultuurikeskuse tegemisi tutvustav näitus, kus muuseas eksponeerime laste seas väga populaarset mehhaanilist teatrit, mille kogemisel saavad väikesed külastajad ise kaasa lüüa.

1996. aastal tegevust alustanud Ukraina Kreekakatoliku Kiriku Kolmekäelise Jumalaema kirik asub 14. sajandist pärit hoones Tallinna vanalinna keskaegsete müüride vahel Laboratooriumi tänaval, kus mitme sajandi vältel asetses tsistertslaste ordu nunnaklooster. Lisaks kirikule tegutsevad samas Ukraina katoliku klooster, Ukraina kultuurikeskus, kloostrikunstide kool Labora, erinevad meistrikojad ning Tallinna Paber. Praeguse ilusa arhitektuuri-ansambli on kujundanud ning rajanud Anatoli Ljutjuk, kes koos sarnaste vaadetega sõpradega on oma kätega taastanud hooned, andes neile tagasi nende algse keskaegse vaimsuse.

Ukraina kultuurikeskuses toimetav Tallinna Paber on ainus täiesti töökorras olev paberitöökoda  tänapäeva Eestis. See on ka kõige nähtavam osa keskuse töötubadest, mille eesmärk on säilitada kaduvaid oskusi, nagu näiteks käsitsi paberi valmistamine, kalligraafia ja raamatute valmistamine-trükkimine. Viimasega seoses on keskus üllitanud ka “Poeetilise punase raamatu” (illustratsioonid ja kujundus Nestor Ljutjuk, kalligraafia Heino Kivihall, luuletused Timo Maran), mille originaalillustratsioone näitusel esitleme. Selles raamatus on kokku saanud poeesia ja loodusteadus, kujutav kunst ja religioosne mõte, et kanda lugejani sõnumit taime-ja loomaliikidest, kes meid ümbritsevast loodusest märkamatult kaovad.

***

kaart2015 _veeb

Ilusat vana aasta lõppu! Oleme jälle avatud laupäeval 10-17, seejärel kolmapäeval samadel kellaaegadel.Alates jaanuarist on muuseum avatud kolmapäevast laupäevani. Kõigeparemat teile!

*

Jõuluaja näitusmüük!

Väikeses trepigaleriis müüme kunstiteoseid nii kohalikelt kui kaugematelt kunstnikelt, kes on aastate jooksul muuseumis oma töid eksponeerinud. Taskukohased ja suure südamega üllatused jõuluvana kingikotti!

*

Novembris ja detsembris toimuvad Kondase keskuses järjekordsed vestlused sarjast “Ääremärkused”, kus kõnelejateks on inimesed, kes ühel või muul viisil puutuvad kokku enese (või kellegi teise) positsioneerimisega kultuuri äärealal.

14. novembril kell 12.00 tulevad külla Aet Ader ja Andra Aaloe arhitektuuribüroost b210. Lisaks sellele, et noori arhitekte ühendav b210 on mõne tegutsemisaasta jooksul vürtsitanud oluliselt nii eesti arhitektuuri- kui kunstielu, on büroo liikmed viinud läbi (isiklikke) loomingulisi eksperimente, mille kasu või kahju võime alles aastakümnete pärast tajuda. Mõni aeg tagasi viibisid Aet ja Andra residentuuris ühes Rootsi perifeerses kunstimuuseumis ning räägivad oma kogemusest külakogukonna, pagulaste ning globaalse kunstimaailma piirimail.

26. novembril kell 16.00 kõnelevad Alatskivil asuva Juhan Liivi muuseumi töötajad Mari Niitra ja Tanar Kirs Juhan Liivi uuest tulemisest. Tanar Kirs on oma magistritöös uurinud Liivi segasevõitu, kuid kullahinnaga (kirjandus)kriitilisi kirjutisi, mis koonduvad nime alla “Ääremärkused”. Kirsi sõnul moodustavad need Liivi mõtlemise “sepikoda”, milles avalduvad tema kriitilise mõtte alused.

11. detsembril kell 16.00 kõneleb Valga linna peaarhitekt Jiri Tintera sellest, kuidas tema ja ta kolleegid püüavad perifeerses kaksiklinnas võtku, mis võtab ääremaastumisele punkti panna ning luua positiivsed arengustrateegiad järgmiseks 10, 50 ja 100 aastaks. Tegevustesse on kaasatud nii EKA tudengid kui kohalikud elanikud, üks plaan näeb näiteks ette nõukogudeaegsete kortemajade järk-järgulist lammutamist ning inimeste kesklinna ajaloolistesse hoonetesse ümberkolimist. Tšehhist päris arhitekt kõneleb ladusat eesti keelt ning kirjutab ääremaastumisest ka siinmail oma doktoritööd.

*

Laupäeval, 7. novembril kell 12.00 toimub ringkäik ajutistel näitustel kuraator Gregor Tauli juhendamisel.

*

Laupäeval, 17. oktoobril kell 12.00 toimub taas ringkäik ajutistel näitustel kuraator Gregor Tauli juhtimisel. Olete oodatud! Osalemine muuseumipiletiga (2€ täiskasvanud, 1€ õpilased, tudengid ja pensionärid).

*222421_427923390588860_235009377_n

Koolivaheaja õpitoad Kondase keskuses

Ootame lapsi, noori ja täiskasvanuid koolivaheajal 17. – 25. oktoobril (v.a 19.-20. okt)
kell 12–17 Kondase Keskusesse õpitubadesse. Õpitubade teemadeks on: pabernukud (maasikanukud ja liikuvad lohed), kollaažitehnikas paberist pildid ja maskid.
Saab meisterdada erinevaid asju endale ja kingituseks.

Õpitubades osalemine 2–5 € sisaldab juhendamist ja töömaterjale.

Eelregistreerimine tel. 51 59 387 (pedagoog Mare Hunt)

*OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Viljandi Music Walki raames – linna sünnipäeva nädalavahetusel 19.-20. septembril – ootame teid kõiki Kondase keskusesse, sest neil päevil oleme tasuta avatud, meie verandal tegutseb kohvik ning maja ees müüb üks Raplamaa naivist oma portselanmaale. Olete teretulnud!

*

Pliaatsijoonistus paberil Pioneer

Kondase keskusel on hea meel kutsuda teid kolmapäeval, 16. septembril kell 17.00 Valgevene kunstniku Pavel Tatarnikau illustratsioonide näituse avamisele. Pidulikust sündmusest võtab osa ka Valgevene suursaadik Eestis, Tema Ekstsellents Anatoly Stepus.

*

i

ii

Sel laupäeval, 29. augustil kell 12.00 toimub Kondase keskuse näitustel ekskursioon muuseumi kuraatori Gregor Tauli juhtimisel.

Ekskursiooni järel, kell 13.00 näitame seoses Hanneriina Moisseineni näitusega väga erilist ja hingestatud Selma Vilhuneni filmi “Laul”. Dokumentaalfilmi peategelasteks on 89-aastane Jussi Huovinen, viimane elusolev soomlane, kes valdab loomulikul viisil oma emalt ja isalt õpitud regilaulu ning noor kunstnik Hanneriina Moisseinen, kes tahab Jussilt laulmise selgeks saada ning mõista regivärsside peidetud sõnumeid. Film on soome keeles ning ingliskeelsete subtiitritega. Tänud filmi produtsendile Tuffi Films loa eest filmi näidata!

Ekskursioonil ja filmilinastusel osalemine (või emmast-kummast osavõtmine) muuseumipiletiga (2€ täiskasvanud, 1€ õpilased ja pensionärid).
http://www.lauluelokuva.fi/

***
mai_kutse

Laupäeval, 1. augustil kell 14.00 avame Mai Maddissoni maalide näituse “Eksinud epohhide seos”. Näitusel viibib ka Austraaliast siia lennanud autor ise ja räägib teoste taustast. Ootame teid avamisele!

*

Paul Kondase elu ja looming, näitused Soomest ja Taanist, August Künnapu siiras kunst, kontserdid maja ees ja sees, koomiksiõpituba ja head tunded!

Kondase keskuses on Folgi ajal lisaks Paul Kondase maalide püsiekspositsioonile avatud neli ajutist näitust: August Künnapu maalid, soome kunsti tõusva tähe Hanneriina Moisseineni näitus Karjala soomlaste ümberasustamisest, Mika Vesalahti autoportreed ning taani kunstniku ja luuletaja Lars Wintheri maalid. Näituste tutvustus allpool.

Neljapäevast pühapäevani on Kondase keskuse verandal avatud õdus kohvik, kus pakutakse koduseid pirukaid ja kooke, suupisteid ning jooke! Kohvik on avatud muuseumiga samadel kellaaegadel.

Reedel, 24. juulil kell 13.00 toimub Hanneriina Moisseineni näitusel koomiksi-õpituba, mille viib läbi kunstnik. Osalemiseks palume registreeruda kondas@kondas.ee ja/või 4333 968. Tasuta, inglise keeles.

Laupäeval, 24. juulil kell 14.00 toimub osana Hanneriina Moisseineni näitusest muuseumi ruumides kahe fantastilise soome pärimusmuusiku Anne-Mari Kivimäki (http://www.annemarikivimaki.fi/) ja Eero Grundströmi (http://www.kansanmusiikki.fi/henkilo/grundstrom-eero) kontsert, mis toob karjalaste lood publikule läbi muusika veelgi lähemale. Muusikud on oma heliteosed komponeerinud spetsiaalselt selle näituse jaoks.

Reedel ja laupäeval kell 16.00 toimub meie maja ees Pikal tänaval Duo Malva & Kirsipu (http://www.malvakirsipu.com/) avalik kontsert. Kulno Malva (akordion, kehapill, laul, torupill) ja Tõnis Kirsipu (löökpillid, kehapill) iseloomustavad oma muusikat järgnevalt: “Akordion koos laulu ja kehapilli-rütmiga kõlab juba nagu ansambel, aga kui lisada sinna veel kaasakiskuvalt gruuviv rütmimootor, siis annab kooslus juba puhuti täitsa orkestri mõõdu välja! Tantsuline-mõtlik, omaloominguline ja pärimuslik.”

*

Künnapu näitus nimega “Palermo hobune” on väike ülevaade kunstniku viimase 14 aasta maaliloomingust. Esindatud on Künnapule omased teemad – sportlased, arstid, inimeste argitoimetused ja portreed, tuletõrjujad ning loomad. Kunstnikule on omased lihtsad ja tugevad kujundid, soe huumor ning kirgas värvimeel – nimetatagem seda realistlikuks unistamiseks.

Hanneriina Moisseinen on koomiksitaustaga mitmekülgne installatsioonikunstnik, kelle loomingut on muuhulgas eksponeeritud Kiasmas ning veel mitmetes Euroopa kunstimuuseumides. Näitus viib vaataja tagasi 1944. aastasse, mil Soome, kaotanud sõja Nõukogude Liidu vastu, pidi naaberriigile loovutama suure osa Karjalast. Enam kui 408 000 inimest tuli oma endistest kodudest ümber asustada Lääne-Soome. Ainsaks varaks, mis neil kaasa õnnestus haarata, olid tihti vaid nende lehmad.

Mika Vesalahti on Helsingis ja Viljandis elav maalikunstnik, kes on aastaid ise endast joonistusi visandiraamatusse jäädvustanud. Autoportreedest ilmneb, et kunstniku jaoks on läbiv teema “elu elamine erinevates rollides”. Isiksus on mask, mis varjab. Kas on olemas “mina ise” maskide taga?

Lars Winther on Põhja-Taanis Aalborgis tegutsev iseõppinud kunstnik ja luuletaja, kelle mõttetööd on võrreldud Rubiku kuubikuga. Wintheri geomeetriast inspireeritud teoseid iseloomustab naivismile omane värvirõõm ja siiras jutustuslaad. Kunstnik usub, et naivismi puhul on tegemist keelega, mis suudab religioossetest, majanduslikest või kultuurilistest piiridest hoolimata vahendada kõiki neid asju ja tundmusi, mida inimkond jagab. NB! Auhinnaga publikumäng! Lars Wintheri näitusel on üks maal, kus on kujutatud tennisemängu. Tule ja loe üle, kui palju on staadionile kogunenud publikut – õigesti vastanute vahel loosime välja Lars Wintheri 2015. aasta akrüülmaali “Siin ei ole lund”, mille väärtus on kaks tuhat eurot!

Kondase keskus on Folgi ajal avatud järgmiselt: neljapäeval 11–19, reedel ja laupäeval oleme avatud südaööni või kuni publikut jätkub ning pühapäeval 11–18.

***

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Avamised jätkuvad, see kord kutsume teid teisipäeval, 21. juulil kell 17.00 August Künnapu näituse „Palermo hobune“ avamisele!

*

Kutsume teid sel pühapäeval, 19. juulil kell 14.00 soome kunstniku Hanneriina Moisseineni (sünd 1978) näituse “Küla, mis lakkas olemast” avamisele! Võtke sõber kaasa, soojad karjala pirukad ootavad teid!

*

Pärnu filmifestival laieneb tänavugi Eestimaa väiksematesse kohtadesse ning kolme päeva jooksul, 16.-18. juulini, võib maailma muutvaid dokumetaalfilme näha ka Kondase keskuses. Filmifestivali ajal avame oma verandal ka õdusa kohviku, mis jääb avatuks ka Viljandi pärimusmuusika festivali ajal!

Festivali pealiku Mark Soosaare sõnul on maailm vaid ühe aastaga tundmatuseni muutunud. Kuigi maanteedel kihutavad samad automargid ja taevas lendavad sarnased teraslinnud, on miljonite inimeste hinge pugenud sügav rahutus, hirm ning ahastus. Kas tõesti hakkab mitu inimpõlve kestnud rahuaeg lõppema ning uuesti vennaveri voolama? Seetõttu on sellesuvises festivalikavas arvukalt dokke, mida võib koondada ühe mütsi alla ning mütsinokale kirjutada SALLIVUS. Sallivus hoida ainsat eluga varustatud taevakeha veel aastatuhandeid sooja ning sõbralikuna. Koduna, kus käitume ühise perena.

Juba avapäeval, neljapäeval, 16. juulil kell 15.00 on võimalus näha väga põletaval teemal dokfilmi, nimelt näitame lugu põgenikest. Hollandi režissöör Morgan Knibbe toob oma filmis “KES TUNNEB TULE PÕLETUST” vaatajateni karmi ning poeetilise kaameratööga tõsieluloo kesk tormist merd, kus hukkuvad inimesed ning vaid üksikud pääsevad eluga teisele kaldale. Paradiisi asemel ootab neid ees tänav võõrastavate pilkudega, kus inimesi aetakse eemale nagu koeri. Inimesed ühelt kaldalt teel teisele kaldale – tõotatud maale – endisest laohoonest mošee, kus tõsta ahastavad käed oma jumala poole. Nende lootus põletab kui tuli.

Viljandi kava lõpetab laupäeval ungari dokfilm “HULKUR”, mis on lugu noorest ungarlasest Ricsist, kes kõnnib noateral. Ta teeb peavalu oma vanematele ega hooli palju ka sõpradest. Kihutamine ilma juhilubadeta, põgenemine politsei eest, mitmed arulagedad teod järgnevad lõputu ahelana. Neile järgnenud karistused ei suuda noorukit rööbastele juhtida. Aga pööre tuleb siis, kui armastatud tüdruk Ricsile lapse sünnitab.

Nende kahe suurepärase filmi vahepeale jääb lugusi Indoneesiast, Kolumbiast, Venemaalt ja teistest maailma paigust. Lisaks Viljandile toob Pärnu Filmifestival 5 paeluvat dokfilmi ka Heimtalisse. Seansid Kondase keskuses hakkavad neljapäeval, reedel ja laupäeval kell 15.00 ja 17.00. Piletid maksavad 3€ täiskasvanutele ja 1,5€ pensionäridele, tudengitele ja õpilastele.

Täpne kava:

Pärnu Filmifestival VILJANDIS
16.-18. juuli 2015
Kondase Keskuses

16. juuli
kell 15.00 portreefilmid
KOHT
Poola, 2014, 14 min
Režissöör Julia Poplawska
Töökoht, mis asub Poolamaa kõrgeimas maakohas. Metsikus ööpimeduses ja tormide kiuste täidavad inimesed siin oma kodanikukohust.

KES TUNNEB TULE PÕLETUST
Holland, 2014, 74 min.
Režissöör Morgan Knibbe
Karm ning poeetiline kaamera kesk tormist merd, kus hukkuvad inimesed ning vaid üksikud pääsevad eluga teisele kaldale. Paradiisi asemel ootab neid ees tänav võõrastavate pilkudega, kus inimesi aetakse eemale nagu koeri. Inimesed ühelt kaldalt teel teisele kaldale – tõotatud maale – endisest laohoonest mošee, kus tõsta ahastavad käed oma jumala poole. Nende lootus põletab kui tuli.

kell 17.00 – kooselu
EMA SOOV
Soome/Taani/Rootsi, 2015, 85 min.
Režissöör Joonas Berghäll
Kümme lühilugu naistega maailma eri paikadest. Teemaks emadus ja armastus. Sünd ja igapäevane hoolitsus. Tahe jääda püsima,anda edasi elu, kõigist raskustest hoolimata. Eepiline pildisümfoonia emaduse suurusest ja ilust.

17. juuli
kell 15.00 – portreefilm
VENE VÕIDUSÕIT
Venemaa, 2014, 93
Režissöörid Serik Beiseuov, Sergei Dogorov
Kamtšatka poolsaarel leiab aset Venemaa pikim koerte võiduajamine Beringia. Kolme nädalaga tuleb võistlejatel läbi kihutada üle 1000 kilomeetri. Teiste hulgas tormab lumisele rajale ka kohalik preester Isa Vladislav. Ta kasutab võimalust, et jõuda väikestes küladesse, innustama rahvast lapsi ristima.

18. juuli
kell 15.00 – muusikafilmid
KUHU SA KUULUD
Valgevene/Poola, 2015, 16 min.
Autor Andrei Kutsila
Andrei on väikest kasvu mees, aga teeb suuri tegusid. Ta on viisteist aastat juhtinud maakolka rahvamaja. Suur saal seisab juba pikka aega inimtühjalt. Vaid lapsed käivad siin vahel laulmas. Aga üksnes nendegi pärast tasub pingutada…

BUENAVENTURA POISID
Colombia, 2014, 82 min.
Režissöör Manuel F Contreras
Kolumbia muusikadokk jälgib Buenaventura linnas kolme noormeest, kes gümnaasiumi lõpetamise järel ei taha lahku minna. Aga kuna neid ühendab pillimäng, siis võtavad nad üheskoos ette kontserttuuri, et täita suvi klassika, salsa, rocki ja folgiga.

kell 17.00 – portreefilm
HULKUR
Ungari, 2014, 72
Režissöör Gábor Hörcher
Noor ungarlane Ricsi kõnnib noateral. Ta teeb peavalu oma vanematele ega hooli palju ka sõpradest. Kihutamine ilma juhilubadeta, põgenemine politsei eest, mitmed arulagedad teod järgnevad lõputu ahelana. Neile järgnenud karistused ei suuda noorukit rööbastele juhtida. Aga pööre tuleb siis, kui armastatud tüdruk Ricsile lapse sünnitab.

*

Head Kondase fännid! Rahvusvaheliste hansapäevade aegu valmis meie muuseumi uusim asukas – ajastu- ja ruumitruu televiisor, millest jookseb nüüd muuseumi lahtiolekuaegadel Paul Kondase elu ja loomingut tutvustav pildisari, mille panid suure pühendumusega kokku kunstiajaloolane Mari Vallikivi ja kunstnik Mare Hunt. Multimeedia-programmi tegi Tauno Uibo osaühingust AVM Productions. Vanaaegse televiisorikasti meisterdas Karl Taul.

DSCN6682

DSCN6683

DSCN6684

DSCN6687

 

 

*

Tähelepanu, tähelepanu – PUBLIKUMÄNG! Lars Wintheri näitusel on üks maal, kus on kujutatud tennisemängu Wimbledoni turniiril. Tule loe üle, kui palju on staadionile kogunenud publikut – kõikide õigesti vastanute vahel loosime välja Lars Wintheri 2015. aasta akrüülmaali “Siin ei ole lund”, mille väärtus on mitu tuhat eurot! Allolev foto kujutab maali, mis ootab uut omanikku!

Lars Winther-30-2

*

Teise korruse näitusesaalis on nüüd avatud Jonas Tauli tušijoonistuste- ja puutöönäitus!

jpg

*

Laupäeval, 30. mail kell 14.00 toimub jalutuskäik prantsuse autsaiderkunsti näitusel, mille viib läbi kuraator Gregor Taul. Osalemine piletiga.

_MG_4822

*

-1_-1_false_false_85d552a6bb0a9664294099ce117df9f8

28. maist 5. juunini toimub Viljandis järjekordne puusümpoosion, millest võtavad osa kunstnikud-skulptorid Aili Vahtrapuu, Ilme Kuld, Riho Kuld, Edvins Kruminš, Seakyla Simson ja Richard Denny. Puusümpoosionil valmivad eestlastele pühadest puudest taiesed, skulptuurid, objektid, mis väärtustavad puukultuuri.

Reedel, 29. mail kell 16.00 toimub Kondase keskuses üritust sissejuhatav puiduteemaline seminar. Aili Vahtrapuu esineb ettekandega „Aeg ja ajatus 3D kunstides. Tühikargajatest sügavikku“. Õhtu lõpetab Riho and Ilme Kulla ettekanne „Saagede sümfoonia sõpruse sillal” (rahvusvahelistest sümpoosionidest).

(Pildil Edith Karlsoni, Jass Kaselaane ja Art Allmägi ühistöö “Hiiu kannel”Viljandi nn pillipargis, mis valmis ühel eelneval sümpoosionil).

*

foto_jaatisekohvik__scaled

Reedel, 22. mail kell 17.30 leiab Kondase keskuses aset järjekordne vestlus sarjast “Ääremärkused”. Külla tulevad Toomas Paaver ja Maarja Läänesaar Telliskivi seltsist.

Juttu tuleb nii erinavatest lahingutest, mida sealmail viimastel aastatel on maha peetud kui ka üleriigilise tähtsusega õnnestumistest, kus oma roll on olnud kogukonnaliikumisel ja Telliskivi seltsil.

Maarja Läänesaar on semiootik ning Telliskivi seltsi juhatuse liige. Toomas Paaver on arhitekt (muuhulgas Viljandi sõudeellingu hoone kaasautor), kes seisab välja hea ruumi ning mõnusa kogukonna eest.

*

Ootame teid laupäeval, 16. mail alates kella kuuest muuseumiööle!

Kell 18.00 toimub jalutuskäik vastselt avatud prantsuse autsaiderkunsti näitusel. Kõneleb kuraator Gregor Taul.
Kell 19.00 toimub Kondase keskuse saalis koostöös Pärimusmuusika aidaga sussisahistamine, kus sõbrad, naabrid, kaastudengid, õppejõud ja sugulased saavad end pärimusmuusika saatel üheskoos suveaega keerutada.
Sussisahistamisel on võimalus ehedaks tantsimiseks, unustuseni keerlemiseks ja teiste tantsijatega kokkusaamiseks, sest ka kunagised külade tantsuõhtud teenisid lisaks inimeste kokkusaamise eesmärgile ka kogukonna kooshoidmise eesmärki.