ÜritusedVälitöödKursused ja õpitoad

2013. aasta lõpust alates on Kondase Keskuses eraldiseisev Loomise Ruum, kus igas vanuses huvilistel on muuseumi lahtiolekuaegadel võimalik joonistada ja meisterdada või osa võtta spetsiaalsetest töötubadest. Töötube juhendab muuseumi haridustöö kuraator Mare Hunt.

Gruppidel ja suurematel peredel soovitame ette helistada ja uurida täpsemalt meie poolt pakutavate töötubade kohta. Lähtuvalt õpitubade materjalimahukusest ja kestusest, varieerub õpitoa hind 1€ kuni 5€-ni.

*

HETKEL:

 

muru_veeb

 

Kondase keskus avas 17. septembril 2016 kogu maja hõlmava Viljandis elava Ameerika kultuuriajaloolase ja kolletsionääri R. Paul Firnhaberi kogude näituse. Väljas on seitse erinevat teemat – „Daumier´ kultuurist”, „Näod”, „Tekstiilid”, „Väikesed esemed”, „Ikoonid”, „Surmatants” ning „Lemmikud”. Näituste eesmärgiks pole anda täiuslikku teemaülevaadet, pigem püütakse ühe inimese vaatenurga kaudu õpetada vaatajaid asju avastama, hoidma ja väärtustama. Näitus jääb avatuks kuni 13. novembrini 2016.

Näitusega seoses kutsume teid koos õpilastega osalema muuseumitundides. Tund sobib alates keskmisest koolieast kuni täiskasvanuteni. Palume muuseumitunnis osalejal  kodust kaasa võtta mõni enda jaoks oluline väike ese. Vaatame näitusi, uurime kaasavõetud esemeid ning koostame neile legendi. 

Tunni kestvus 30 minutit – 1 tund olenevalt grupi suurusest.                                                                                               

Muuseumitunni hind õpilasele(õpetajale tasuta): 1€                               

Registreerida saab telefonidel 43 33 968 muuseumi lahtioleku aegadel  K – P 10 -17 või muuseumipedagoogi tel. 5159 387.

 

***

Varasemaid kursuseid:

Õuekursused, alates 2003. aastast
Alates Kondase Keskuse avamisest on aias suviti toimunud joonistus- või maalikursused. Juhendajaks on peamiselt olnud kunstiõpetaja Kaja Lepla.

[nggallery id=41]

Joonistamine Kondases alates 2004. aastast

[nggallery id=43]

Jarõna Ilo joonistuskursused 2004

[nggallery id=42]

Kersti Rattuse maalikursused 2005, 2006

[nggallery id=45]

Anna Wildrose’i töötoad 2006

[nggallery id=48]

Rovshan Gulievi vaibakursus 2006

[nggallery id=46]

Olga Rumbachi töötuba 2006

[nggallery id=47]

Liisa Tomasbergi pakutrüki töötuba 2007
Pakutrüki kursus (6 akadeemilist tundi)

[nggallery id=44]
Pakutrükk on vanim tekstiilitrüki tehnika. Puust nikerdatud pakkude abil on trükitud juba vanas Egiptuses, seda kunsti tunti ka keskaegses Euroopas ning tänaseni kasutavad seda tehnikat loodusrahvad. 18.-20. saj. 1. poolel on pakkudega kangast trükitud ka Eestis.
Pakutrüki tehnikas on traditsiooniliselt trükitud väikesemustrilisi sini-valgeid indigoga värvitud kangaid pearättide ja põllede tarvis. Eestisse jõudis traditsioon läbi Venemaa rändkaupmeeste ja -meistrite. Tehnika tänapäevased edasiarendused, milleks on erinevatest käepärastest materjalidest jäljendite valmistamine, võimaldab seda traditsioonilist tehnikat kasutada hõlpsalt ka moodsas sisustuses või rõivastuses. Asjad, mis osalejatel kaasas võiksid olla: 2-3 sileda pinnaga puuklotsi u. 12x12x6 cm (paksus võib olla ka alates 3-st cm)

Joonistusvahendid (marker, harilik pliiats, kustukumm) Käärid Murtava teraga nuga Mõned ühevärvilised puuvillased T-särgid (second hand) Samuti võivad osalejad kaasa võtta laudlinu, mis vajavad värskendamist või muid puuvillaseid ja linaseid esemeid, millele soovitakse midagi trükkida.

Kursuse juhendaja tekstiilikunstnik MA Liisa Tomasberg

Maasikate noppimine 2009, 2010

[nggallery id=116]