KeskusestPüsinäitusKontaktLingid

hoone

Kondase Keskus on 2003. aastal loodud, peamiselt naivstliku ja autsaider-kunstiga tegelev kunstikeskus Viljandis, mis on pühendatud Eesti ühele tuntumale naivistile Paul Kondasele (1900-1985).

Keskus asub Viljandi vanalinnas, ordulossi varemete vahetus läheduses, Jaani kirikule kuuluvas majas. Esinduslik punastest tellistest pastoraadi hoone valmis 1895. aastal, aastatel 1948-2002 tegutses majas Viljandi keskraamatukogu (hiljem Viljandi Linnaraamatukogu).

Kondase keskuse püsinäitusel on võimalik vaadata Paul Kondase maaliloomingut.

Ajutiste näituste tarbeks on 5 ruumi esimesel korrusel ja 1 ruum teisel korrusel.

Lisaks näitusetegevusele korraldatakse keskuses kunstikursuseid, õpitube ning mitmesuguseid üritusi.

Sisulise töö tulemusena (välitööd Eesti piires) täieneb igal aastal keskuse infopank Eesti iseõppinud kunstnike kohta ning on tekkinud oma väikesemahuline naivistliku kunsti kogu.

Kondase Keskus loodi mitme osapoole, Viljandi Linnavalitsuse, Viljandi Kunstnike Ühenduse „Kirikyyt“ ja Viljandi muuseumi, koostöös. Kuni 2012. aastani kuulus Kondase keskus struktuuriüksusena Viljandi Linnaraamatukogu juurde.  2012. aasta sügisel loodi Viljandi Linnavalitsuse poolt Sakala Keskuse, mille koosseisu kuulub ka Kondase keskus.

Kondase Keskust finantseerib Viljandi Linnavalitsus, lisaks toetab tegevust Eesti Kultuurkapital ja Eesti Hasartmängumaksu Nõukogu.

Alates 2006. aastast ilmestavad Viljandi linnapilti 8 suurt värvilist betoonmaasikat. Viljandi Linnavalitsuse poolt paigutatud maasikate saba osutab Kondase Keskuse poole. Maasikas on kujunenud Kondase Keskuse sümboliks ja see on tuletatud Paul Kondase ühe tuntuma maali – “Maasikasööjad” (1965) järgi.

[nggallery id=1]