Imbi Rahumaa maalid « Kondase Keskus

Hetkel ülevalNäituste arhiivTulevased näitused 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013

Imbi Rahumaa maalid

img_4087-e1462880131570

 

Laupäeval, 7. mail kell 13.00 avaneb Kondase keskuses Imbi Rahumaa maalinäitus “Valgus ja vari”. Imbi Rahumaa on Rootsis elav eesti arst ja akvarellist, kes lapsena Viljandis elades oli Raudna koolis Paul Kondase õpilane.
Kondas Centre will open Imbi Rahumaa’s painting exhibition on Saturday the 7th of May at 1 p.m.

Imbi Rahumaa (neiupõlvenimega Pärn) on sündinud Tallinnas. Tema isa töötas maaparanduses, ema ajakirjanikuna, mistõttu rändas pere sõltuvalt vanemate töökohtadest palju. Viiekümnendatel aastatel elas pere Viljandis, pastoraadihoonest, kus praegu tegutseb Kondase keskus, üle tänava. Kooliteed alustas ta Viljandis, mõned aastad õppis Heimtali koolis, kus joonistamisõpetajaks sattus olema Paul Kondas, kes tundides oma lahkel ja vaiksel moel soovitas minna edasi kunsti õppima. Nii aga ei läinud. Nüüdseks on Rahumaal seljataga üle 40 aasta tööd arstina, pärast ülikooli Talinnas ja siis Tartus, kus kaitses kardioloogias ka teaduskraadi. 23 aastat on ta töötanud arstina Stockholmis, sealhulgas viimastel aastatel ülemarstina mälu uuringute vallas.

Maalimisega hakkas Rahumaa intensiivselt tegelema 15 aastat tagasi. Ta on akvarellimaali õppinud erinevates Rootsi kunstikoolides ja täiendanud end selle ala Rootsi parimate kunstnike käe all. Ta on koos teiste kunstnikega ette võtnud maalireise Itaaliasse, Prantsusmaale, Belgiasse ja Hispaaniasse. Rahumaa on Rootsi Kunstnike Liidu ja Põhjamaade Akvarellistide Ühigu liige. Käesoleval ajal juhib ta Eesti Kultuurikoondise kunstitoimkonda Stockholmis.

Rahumaa maalib peamiselt akvarell- ja akrüülvärvidega, kuid kasutab oma töödes ka tušši ning kollaaži. Motiiviks on peamiselt loodus, eriti on ta inspireeritud põhjamaa valguse ja varjude mängust ning püüab edasi anda sellest tekkivaid meeleolusid. Rahumaa teoseid on eksponeeritud mitmetel näitustel Põhjamaades, mujal Euroopas ja Ameerika Ühendriikides. 2015. aastal olid tema teosed väljas Tallinnas Kastellaani majas. Tänavu jaanuaris anti talle Firenzes Leonardo Da Vinci nimeline rahvusvaheline auhind The Universal Artist.

Näitus jääb avatuks 26. maini. Kondase keskus on avatud igapäevaselt 11–18. Kondase keskuse näituseid toetavad Kultuurkapital ja Kultuuriministeerium.

Pressiteate koostasid Imbi Rahumaa ja Gregor Taul.

 

imbi_rahumaa_ekraan