(R)evolutsioon « Kondase Keskus

Hetkel ülevalNäituste arhiivTulevased näitused 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013

(R)evolutsioon

Sel aastal möödub 25 aastat visuaaltehnoloogiate õppekava avamisest Viljandi kultuuriakadeemias. Kui äsja lõppes Kondase keskuses eriala vilistlaste korraldatud juubelinäitus, siis nüüd võtavad saali üle praegused tudengid, kes on õppejõudude ja vilistlaste abil loonud kahte ruumi hõlmava tervikliku ruumiinstallatsiooni nimega “(R)evolutsioon”.

This year marks the 25th anniversary of teaching theatre technical arts in Tartu University Viljandi Cultural Academy. The jubilee year began at Kondas Centre with an exhibition by the alumni and now continues with an all-embracing installation initiated by current students. (R)evolution will open on the 9th of March at 5 p.m and will run until the 17th of April. 

Näitus on ühelt poolt austusavaldus eriala senisele evolutsioonile, kuid teiselt poolt näevad tudengid senisesveerand sajandi pikkuses töös tulevaste protsesside käivitajat. Looming on pidevas muutumises ning seetõttu tuleb avardada ka tehnilise teostuse piire. Aeg-ajalt vajab kestlik evolutsioon revolutsiooni, mis rebiks nii teatritegijad kui -vaatajad välja traditsioonilisest etenduskunstide kontekstist ja asetaks nad uude keskkonda. Näitusel on selleks vastseks süsteemiks Visuaalistan – riik, mille alalisteks elanikeks visuaaltehnoloogia tudengid on. 

(R)evolutsiooni keskele asetatud noored valguskujundajad, multimeedia spetsialistid, dekoraator-butafoorid ja lavastuskorraldajad püüavad seega vastuseid leida nii igihaljastele teatritehnilistele küsimustele kui manifesteerida ennast läbi eksperimentide siin ja praegu. Jeunesse oblige – millal veel, kui mitte tudengina küsida endalt ja põlvkonnakaaslastelt küsimusi nagu, miks me unustame une oma voodis, selleks et terve öö tööd teha? Miks me ei saa anda ühest vastust, kui tehnika ei tööta? Miks me ostame ilusaid asju, et need koledaks teha? Miks me rahakotid on pungil erinevatest tšekkidest? Miks me värvime puulehti seinavärviga? Miks me oleme vait, kuigi tahaks karjuda ja kõik nurka visata?

Visuaalistanis on jõud ühendanud teatrikunsti visuaaltehnoloogia tudengid Carmen Seljamaa, Eliisa Vellama, Ida Lepparu, Jari Matsi, Kaisa Ekbaum, Karolin Tamm, Kerli Kore, Kristi Kalmus, Kristo Kuusik, Kärt Petser, Laura-Maria Mäits, Liisa Liksor, Madli Liiva, Mailiis Laur, Mari-Riin Villemsoo, Merilin Sillastu ning vilistlased Annika Aedma, Evelin Vassar, Gerda Sülla, Imbi Türk, Kaido Torn, Katrin Nigumann, Kaie Olmre, Lea Ojam, Martin Makarevitš koos muusik Argo Valsiga, Oliver Kulpsoo, Pille-Riin Lillepalu, lisaks õppejõud Taavet Jansen ja Toomas Tikk.

10.03. – 17.04.2016