Viljandimaa õpilaste käsitöönäitus « Kondase Keskus

Hetkel ülevalNäituste arhiivTulevased näitused 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013

Viljandimaa õpilaste käsitöönäitus

 

kool_ekraan

„TEGELASED“

Viljandimaa põhikoolide 4. -9. klasside õpilaste käsitöönäitus

23. aprill – 18. mai

Traditsiooniliselt Kondase Keskuses toimuva kooliõpilaste käsitöö näituse teemaks pidi algul olema nukud, kuid kui näituse lähenedes nõudsid oma sõnaõigust veel poiste mehised meisterdised ning kõikvõimalikud ussid, koerad, delfiinid, sipsikud, batmanid, pühade jänesed, birgit õigemeeled, töölised, raamatukoid, punkarid, kaltsutited jt, siis leidsime, et vähimaks ühiseks nimetajaks võikski olla müstiline Tegelased.

Üle Viljandimaa kokku tulnud tegelaste virr-varri iseloomustab hästi lillemustrilistest riietest õmmeldud Härra Varsakabi, kellel on tiivad, elevandikõrvad ja karu keha. Kondase Keskusel on loomulikult hea meel selle üle, et Suure-Jaanist on näitusele saabunud maasikat maaliv Paul Kondas ise. See-eest on suuna tantsupeole võtnud naivist Ave Nahkurilt nime saanud meie küla eitede lühikest kasvu tantsurühm “Läki peole“, kes on juba triibuseelikud selga pannud. Paljudele nukkudele on antud ilmekad nimed, mitmetele on juurde kirjutatud põhjalikumad isikukirjeldused.

Poiste käsitöö kõige uhkemad näited on koroonalaud, tõuks, elektrikitarri koopia, malelaud, toekad taburetid ja väike majake. Tööde valmistamisel on poisid valdavalt kasutanud puitu, metalli, nahka ja nööri, seejuures on valmitatud ka hulga väiksemaid jubinaid, olgu nendeks siis puidust telekad, fotoaparaadid, lohed või putukad.

Esindatud on nii kohmakad (kuid uljad!) esimesed katsetused käsitöö vallas kui ka päris vilunud õpilaste peenem näputöö. See ongi vahest käsitöö mõte: läbi harjutamise meistriks.