Hetkel üleval Näituste arhiiv Tulevased näitused

***

14.02.-14.04.2019

Kunstnikest ema KELLI VALGU ja tütre KAROLIINA KAGOVERE ühisnäitus “Ühe pere lood”

Mõlema kunstniku tööd on tõukunud nende perekonna lugudest, mida jutustatakse erinevaid meediume kasutades erinevalt ja vihjamisi või otseütlevalt.

Kelli Valgu akvarellisari on inspireeritud vanaema Helene käsitööst ja rajatud lilleaiast, neis segunevad looduse, koduaia kui turvalise pelgupaiga motiivid, lapsepõlve ümbritsenud esemed ja argised tegevused. Kelli Valgu maailm sai alguse vanaema Helene muinasjutumaailmast. See oli täis tähepoisse, päikese-emandat, kuuisandat, koduhaldjaid ja päkapikke, kes kõik olid kangale joonistatud ja üle tikitud. Nende koduhaldjate seltsis ei olnud kunagi igav, iga päev juhtus midagi uut.

Karoliina Kagovere on tekstiilile trükitud argiste stseenidega perekonnafotod üle tikkinud ja õmmelnud, millega tegelemine leevendas võõrsil olles igatsust perekonna järele. Kreekas elades ja õppides, mõtles ta loomulikul viisil Eestis olevatele pereinimestele intensiivsemalt kui muidu ning üsna loomulikult lähtus sealt tema soov tegeleda oma fotograafiaalases lõputöös perepiltidega. Ta pildistas ühel suvel Eestis olles pereliikmeid võimalikult argistes hetkedes ning Kreekas olles, trükkis need pildid kangale ja hakkas neid kirevate niitide ja kangastega „parandama“, muutes kaugel olevad lähedased muinasjutulisteks tegelasteks ja kujutluspildid “kullakarvaliseks”, omamoodi ikoonideks.

Näitus väärtustab elegantsel moel mälestusi, loob omamütoloogia ning on üldistusjõuline.

Koostas Mari Vallikivi

Kondase Keskuse näituseid toetab Eesti Kultuurkapital.

***

14.02.-16.03.2019

Itaalia kunstniku Glenda Sburelini illustratsioonid

Itaalia kunstnik Glenda Sburelin (1972) on tuntust võitnud mitte ainult sellega, et tema käe alt on ilmunud umbes 40 raamatut eri riikide kirjastustelt ja tema töid on eksponeeritud kõige mainekamatel rahvusvahelistel illustratsiooninäitustel, vaid ka tema järjekindla tegevusega sidumaks illustratsioonikunsti teiste kunstiliikidega ja laiendamaks selle piire. Õppinud fotograafiat ja graafikat, miksib Sburelin oma illustratsioone sageli erinevate graafikatehnikate ja fotokunstiga. Ta töötab kõikvõimalike materjalide ja vahenditega värvipliiatsitest kollaažini ja tema tehnika on tõeline „segatehnika“, kus kasutatud kõiki võimalusi, mida kunstnik välja suudab mõelda. Igavene katsetaja ja uute võimaluste otsija, suudab ta alati millegagi üllatada.

***

6.10.2018 – 30.03.2019

Margus Meinarti maalinäitus “Armumine”

Margus Meinart on Tartu maalija, kes maalib Viljandit.

Tema eelmine, Kondase Keskuses toimunud näitus kandis pealkirja “Kondamine”, mis oli tolle hetke kondamise, heas mõttes ringi hulkumise, värvide otsimise ja erinevate maaližanride vahel laveerimise tulemus. Siinne näitus “Armumine” on ehk pikema Viljandiga suhte loomise esimine faas ja nagu armunud ikka, näevad nad kõike läbi magusa udu…

Isegi kui Viljandi avaldub neis maalides täisnurkades, tugevates värvides ning teravates valguse- ja varjukäsitluses, on see ilustatud vaade ühele kõrgel järvekaldal asuvale miniatuursete tornikestega väikelinnale.

Mari Vallikivi